UniDeathon Etkinliği

18 – 22 Mayıs 2020 tarihleri arasında UNIdeathon; Türkiye Teknoloji Takımı Girişim Merkezi tarafından düzenlenen COVID-19 ve sonrası normalleşme sürecinde üniversitelerin ve öğrencilerin karşılaşabilecekleri problemlere çözüm geliştirme maratonu olarak gerçekleştirilmiştir. Bu maratonda 2 dernek üyemiz toplam 7 projeye mentorluk yapmıştır.

Hack The Normal Etkinliği

15-17 Mayıs 2020 tarihleri arasında Arçelik ve Atölye işbirliği ile düzenlenen hackathonda Ekosistem Paydaşı olarak derneğimiz de yer aldı. Derneğimizin 2 üyesi tarafından, toplam 7 proje fikri değerlendirilmiş ve 9 projeye metorluk hizmeti verilmiştir.

Türkiye Covid 19 Ortak Akıl Platform Etkinliği

Dernek üyelerimiz, 27 Nisan 2020 tarihinde başlayan ve 3 hafta süren, 175 fikrin yer aldığı etkinlikte platform paydaşı olarak online mentorluk hizmeti verdi. Türkiye genelinde 66 paydaş, 172 mentorun yer aldığı etkinlikte derneğimizi temsilen 4 kişi mentorluk desteği sağladı. Dernek üyelerimiz toplam 117 proje fikrini değerlendirdi, 6 projeye mentorluk yaptı. 1 dernek üyemiz platformda jüri olarak görev aldı ve mentorluğunu yaptığımız 2 proje ilk 10'a girerek yatırımcı karşısına çıktı. Ayrıca dernek başkanımız platformda “Girişimcilik ve devlet destekleri” adı altında bir de webinar vermiş ve gençlere bilgi ve tecrübelerini aktarmıştır.

Hack The Crises Turkey Etkinliği

Dernek Başkanımız Cavit ÇAKAR, 27-29 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinliğe online mentorluk desteği verdi

Coronathon Türkiye Etkinliği

Dernek Başkanımız Cavit ÇAKAR, 21-22 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinlikte yer alan 4 ekibe skype ile aracılığı ile mentorluk desteği verdi

Girişimcilik Parkı Etkinliği

06.03.2020-08.03.2020 tarihleri arasında Atakum Belediyesi Gençlik Meclisinin Düzenlediği Girişimcilik Parkı etkinliğine Dernek Başkanımız Cavit ÇAKAR, Dernek Saymanımız Ender İREN Dernek üyemiz Oğuz ÖZKÖROĞLU iş modeli ve fikir geliştirme konularında mentorluk hizmeti vermiştir.

Etkinlik sonrası yapılan değerlendirme sonucunda 1. olan guruba 3 ay boyunca ücretsiz mentorluk hizmeti vereceğimizi ödül olarak sunduk. Etkinlikte 1. olan Helimore ekibi ile çalışmalara başladık.

Ekibe verdiğimiz hizmetler:
Sponsorluk dosyası hazırlama Patent ve marka tescil işlemleri için yardımcı olma
OKA’ya sundukları projeye yazım desteği
Uygun tedarikçilerle görüşme imkanı sağlama
OMÜ öğretim üyelerinden danışmanlık almalarına yardımcı olmak
Nihai müşteri ile görüşme sağlanması
Ürün geliştirme desteği
Yeni ekip üyeleri ve hizmet sağlayıcılar ile mevcut ekibin güçlendirilmesine katkı sağlamak
Prototip ürün için sponsor bulmak

University 4 Society (U4S) Etkinliği

14.02.2020-16.02.2020 tarihleri arasında UNI4SOCIETY Samsun Topluluğunun Düzenlediği Girişimci Kampında Dernek Başkanımız Cavit ÇAKAR iş modeli ve fikir geliştirme konularında mentorluk hizmeti vermiştir.